ZADZWOŃ 512 511 317

Fotowoltaika dla firm – 5 głównych korzyści

By Angela Świercz — In Blog — 7 maja 2019

07

Maj
2019

Z uwagi na dążenie Unii Europejskiej do obniżenia szkodliwych emisji dwutlenku węgla, odnawialne źródła energii cieszą się dużym rozwojem. Jakkolwiek korzyści z paneli słonecznych dla gospodarstw domowych są powszechnie znane, wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy fotowoltaika dla firm się opłaca.

Fotowoltaika dla firm – 5 głównych korzyści
    1. Obniżenie kosztów firmy – Obniżenie kosztów działalności gospodarczej, to jedna z największych korzyści, jakie niesie fotowoltaika dla firm. Instalacja PV wykorzystując cząsteczki światła słonecznego, wytwarza darmową energię elektryczną. Pozwala to na pokrycie całości lub części zapotrzebowania w prąd, co przekłada się na realne oszczędności za energię elektryczną. Co więcej, inwestycja ma charakter długofalowych, a zyski będą osiągane przez kilkadziesiąt lat.
    2. Niezależność energetyczną – Fotowoltaika dla firm daje pewność przedsiębiorcy, że bez względu na przerwy w dostawie prądu przez zakład energetyczny, firma nie zostanie pozbawiona jednego z najważniejszych narzędzi pracy. System paneli słonecznych pozwala również uniknąć przedsiębiorcy wciąż rosnących stawek za energię elektryczną. Co za tym idzie wysokich strat dla działalności gospodarczych.
    3. Sprzedaż prąduOsoby fizyczne posiadający panele słoneczne w pierwszej kolejności konsumują wytworzony prąd. W przypadku gdy instalacja wytwarza tzw. nadwyżki, system wysyła je do zakładu energetycznego, które można   w 80% odebrać za darmo. Fotowoltaika dla firm może rozliczać się nieco inaczej. Kiedy panele słoneczne wytwarzają prąd, działalności gospodarcze mogą go wykorzystać na bieżąco, natomiast nadwyżki sprzedać do zakładu energetycznego po cenach hurtowych. Co za tym idzie, przedsiębiorcy inwestując w fotowoltaikę mogą nie tylko zaoszczędzić, ale i zarobić.
    4. Odliczenie podatku –  Kolejna korzyścią, jaką daje fotowoltaika dla firm, jest możliwość odliczenia podatku VAT. Zakup instalacji jest inwestycją  firmową, zatem przedsiębiorcy mogą odliczyć pełen VAT – 23%.
    5. Leasing – Każdemu przedsiębiorcy doskonale znana jest forma finansowania, jaką jest leasing. Fotowoltaikę również można sfinansować z jego pomocą. Dzięki czemu inwestycje możesz rozłożyć na raty i cieszyć się z comiesięcznych kosztów przedsiębiorstwa, produkując darmowy prąd.

Fotowoltaika jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców. Dzięki inwestycji nie tylko zaoszczędzisz na wysokich rachunkach za energię elektryczną, czy uzyskasz niezależność energetyczną, ale i możesz zarobić. Umów się z naszym specjalistą na darmowy audyt, aby dowiedzieć się więcej.