ZADZWOŃ 512 511 317

5 najważniejszych korzyści z fotowoltaiki

By Angela Świercz — In Blog — 24 marca 2019

24

Mar
2019

Coraz więcej właścicieli lokali decyduje się na inwestycje w panele słoneczne. Nic dziwnego, bowiem system PV zapewnia wiele korzyści zarówno natury ekonomicznej, jak i ekologicznej. W dzisiejszym artykule przedstawiamy wam 5 najważniejszych korzyści z fotowoltaiki.

5 najważniejszych korzyści z fotowoltaiki

1. Redukcja rachunków za prąd – Jedną z głównych korzyści z fotowoltaiki i tą, która najbardziej skłania konsumentów do inwestycji, jest redukcja rachunków za prąd. Energia elektryczna wytwarzana ze słońca jest całkowicie darmowa, co przekłada się oszczędności na rachunku. Im więcej energii produkujesz, tym mniej będziesz potrzebował od dostawcy, co zwiększy Twoją niezależność energetyczną. Ponadto niewykorzystaną energię elektryczną możesz magazynować w zakładzie energetycznym oraz odebrać ją za darmo, w chwili większego zapotrzebowania.

2. Ograniczenie zanieczyszczenie powietrzaPolska znajduje się na niechlubnym podium krajów europejskich o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu. Światowa Organizacja Zdrowia zalicza SMOG, jako jeden z głównych czynników powodujących raka, choroby serca, udaru, astmy i wiele innych. Z powodu zanieczyszczenia powietrza w Polsce co roku umiera ok. 40 tys. osób. Energia elektryczna wytwarzana z paliw kopalnych generuje szkodliwy dwutlenek węgla i gazy metanowe. Wytwarzanie energii z paneli nie powoduje żadnych szkodliwych emisji w naszym powietrzu, co daje niewątpliwe korzyści z fotowoltaiki.

3. Ulga podatkowa  – Od stycznia 2019 roku w życie weszła nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Nowelizacja przewiduje, iż od podatku dochodowego, można odliczyć do 53 tys. inwestycji w panele słoneczne.

4. Oszczędzanie wodyWoda jest jednym z naszych najcenniejszych zasobów naturalnych, jednak istnieje realne zagrożenie, że w przyszłości zacznie jej brakować. Tradycyjna produkcja energii elektrycznej może zużywać tysiące litrów wody rocznie. Woda służy do chłodzenia generatorów, przetwarzania i rafinacji paliwa oraz transportowania paliwa przez rury. Generowanie energii przez panele słoneczne nie powoduje zużycia wody, co daje kolejne korzyści z fotowoltaiki.

5. Podwyższenie wartość nieruchomościZainstalowany system fotowoltaiczny znacznie zwiększa wartość i atrakcyjność nieruchomości. Korzyści z fotowoltaiki są zatem niewątpliwe, nawet w przypadku, gdy nie jesteśmy przekonani, czy w przyszłości nie sprzedamy domu.

Jak widać, energia słoneczna ma wiele korzyści, zarówno ekonomicznych jak i ekologicznych. Jeżeli więc chcesz zredukować rachunki za energię elektryczną i mieć pozytywny wpływ na nasze środowisko, umów się z naszym specjalistą na darmowy audyt.