ZADZWOŃ 512 511 317

SUNSOLAR

Energia ze słońca jest podstawą działania naszych systemów fotowoltaicznych i źródłem rozwoju technologii. Posiadamy 8 lat doświadczenia na rynku fotowoltaicznym, dzięki współpracy z wiodącym koncernem energetycznym w Europie. Wprowadziliśmy na rynek Polski bezkonkurencyjną ofertę pakietową z najsilniejszymi gwarancjami na rynku. Gwarantujemy bezpieczeństwo energetyczne oraz trwałość i obsługę instalacji.
Sunsolar działa w obszarach energii odnawialnej oraz sprzedaży, skupiając się w swoich działaniach na oferowaniu obecnym i przyszłym klientom innowacyjnych i zrównoważonych produktów oraz usług, dzięki którym będą oni mogli w sposób bardziej efektywny korzystać z różnych form energii i podnosić jakość swojego życia. Kluczowymi rynkami działalności są Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Polska, Czechy, Słowacja oraz Węgry.

 • BRAK INWESTYCJI

  Inwestujesz w swoją przyszłość nie wydając dodatkowych pieniędzy. Nie tracisz, bo nie wydajesz więcej.

  svg
 • DARMOWA ENERGIA

  Instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd ze słońca. Za produkcje prądu już nie płacisz.

  svg
 • PODWYŻKOODPORNOŚĆ

  Prąd drożeje średnio o 3% rocznie. Dzięki instalacji fotowoltaicznej nie dotyczą Cię podwyżki cen prądu.

  svg
 • CZYSTE POWIETRZE

  Nasza instalacja wywarza 4 tony mniej dwutlenku węgla do atmosfery.

  svg

MISJA

Zwracamy szczególną uwagę na ochronę środowiska. Priorytetem jest dla nas dbanie o czyste powietrze. 

Polska od lat jest w czołówce rankingów państw europejskich z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Według Światowej Organizacji Zdrowia aż 33 na 50 miast z największym stężeniem groźnego pyłu PM2.5 leży na terenie naszego kraju! 

Średnia instalacja fotowoltaiczna to rocznie 4 tony mniej dwutlenku węgla do atmosfery. Czy potrafisz wyobrazić sobie 4 tony dwutlenku węgla unoszące się nad Twoim ogrodem? Zadbaj o zdrowie Twojej rodziny i przyszłość Twoich dzieci.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ile energii wytwarzają panele fotowoltaiczne?

Średnio roczne uzyski energii elektrycznej z instalacji PV z ostatnich lat dla obszaru Polski to około 1050 kWh rocznie z 1 kW.

Jaka jest żywotność instalacji?

Żywotność instalacji fotowoltaicznej to około 40 lat. Najlepszym przykładem jest instalacja fotowoltaiczna zamontowana na Uniwersytecie w Odynburgu. Jest to jedna z najstarszych konstrukcji w Europie, której sprawność po upływie 35 lat, spadła o zaledwie 4%.

Czy instalacja fotowoltaiczna działa w pochmurne dni?

Instalacja fotowoltaiczna działa przez 365 dni w roku, zależy to od stopnia nasłonecznienia, a co za tym idzie w pochmurne dni wydajność będzie mniejsza.

Jakiej mocy instalacje powinienem zamontować?

Na dobór instalacji fotowoltaicznej wpływa wiele czynników. Pierwszym z nich jest roczne zapotrzebowanie na energie elektryczną, kolejnym planowane inwestycje w dodatkowe urządzenia elektryczne. Ostatnim czynnikiem jest ilość energii oddawana Operatorowi Systemu Dystrybucji w zależności od wielkości instalacji. Dobieranie instalacji fotowoltaicznej bez wizji lokalnej i znajomości budynku przypomina diagnozowanie się na forach internetowych. Może być trafione, ale wcale nie musi. Najlepszym rozwiązaniem jest spotkanie się ze specjalistą.