Fotowoltaika dla rolnictwa

Niezależność jest bardzo ważna, dlatego wychodzimy
z założenia, że najlepiej smakują warzywa ze swojej działki.
Tak samo najlepiej sprawdza się prąd z własnej instalacji
fotowoltaicznej.

Dowiedz się więcej

Korzyści dla Twojego gospodarstwa

Oszczędność

 

Własna Instalacja Fotowoltaiczna gwarantuje zysk. Nowe zasady rozliczeń pozwalają sprzedać wyprodukowaną energię, tym samym zmniejszając rachunki za prąd. Energia elektryczna przekształcona z promieni słonecznych nic nie kosztuje, a przy doborze odpowiedniej mocy instalacji zapotrzebowanie gospodarstwa będzie spełnione.

Niezależność

 

Fotowoltaika to sposób na niezależność. Inwestycja w instalację wiąże się nie tylko ze zwrotem pieniędzy, ale i również możliwością magazynowania nadmiaru pozyskanej energii. Połączenie paneli fotowoltaicznych z pompą ciepła i magazynem energii może być więc rozwiązaniem dającym niezależność od rachunków w twoim domu.

Ochrona środowiska

 

Instalacje Fotowoltaiczne należą do grupy Odnawialnych Źródeł Energii. Fotowoltaika nie wytwarza zanieczyszczeń powietrza, chroniąc tym samym środowisko. Co więcej, energia pozyskana ze słońca zastępuje wykorzystanie nieodnawialnych źródeł energii, co umożliwia częściowe rozwiązanie problemu ze smogiem, który degraduje naszą planetę.

Fotowoltaika dla rolnika

Prowadząc gospodarstwo rolne sam najlepiej wiesz, jak duże zapotrzebowanie na energię generuje automatyzacja procesów i działanie maszyn. Zdajesz sobie więc sprawę z ciągłego wzrostu cen energii w Polsce. Grupy taryfowe A, B i C najbardziej podrożały, a prognozy wciąż nie są optymistyczne - wkróce za prąd zapłacimy jeszcze więcej.

 

Niezależność jest bardzo ważna, dlatego wychodzimy z założenia, że najlepiej smakują warzywa ze swojej działki. Tak samo najlepiej sprawdza się prąd z własnej instalacji fotowoltaicznej. Panele fotowoltaiczne są w stanie produkować wydajnie prąd nawet do ok. 30 lat, zapewniając wydatki na podobnym poziomie. Dzięki temu wahania cen prądu nie będą dotyczyły Twojego gospodarstwa. Jak możesz na tym skorzystać?

 

Wybuduj w swoim gospodarstwie instalację fotowoltaiczną i otrzymaj 25% ulgę inwestycyjną, udokumentowaną rachunkami. Według art. 13 ustawy o podatku rolnym, płatnikom podatku rolnego przysługuje ulga inwestycyjna z tytułu wydatków poniesionych m.in. na: urządzenia wykorzystywane do produkcji naturalnych źródeł energii (wiatru, spadku wód, biogazu, słońca) – pod warunkiem, że wydatki te nie zostały sfinansowane w całości lub w części z udziałem środków publicznych.

 

Ulga inwestycyjna w podatku rolnym przyznawana jest na wniosek podatnika po zakończeniu inwestycji. Polega ona na odliczeniu od należnego podatku rolnego od gruntów, kwoty w wysokości 25% udokumentowanych rachunkami nakładów inwestycyjnych

Omówmy to na przykładzie konkretnych liczb

W 2018 roku zainstalowano kompletną instalację fotowoltaiczną na dachu budynku gospodarczego. Instalacja o mocy 18 kWp składała się z 60 modułów mocy 300 Wp każdy. Instalacja kosztowała 99 000,00 zł, zostało to udokumentowane rachunkami. Ulga inwestycyjna w tym przypadku wynosi 25 % x 99 000,00 zł = 24 750,00 zł . Podatek rolny płacony przez rolnika corocznie za grunty położone w gminie, w której zrealizowana została inwestycja, wynosi około 2 000,0 zł rocznie. Obecnie rolnik ma do odliczenia kwotę 24 750,00 zł, co w praktyce oznacza zwolnienie z podatku rolnego na 12 lat! (24 750,0 zł / 2 000,00 = 12,37).

Jak wygląda proces realizacji?

Wizja lokalna

Nasz specjalista na podstawie Twoich
rachunków energetycznych, obliczy wielkość
instalacji fotowoltaicznej, która w pełni pokryje
Twoje zapotrzebowanie.

01

Podpisanie umowy

Jeżeli zdecydujesz się na nasze usługi,

podpiszemy umowę na założenie odpowiedniej instalacji.

Wszelkie formalności zostaną załatwione przez

przeznaczonego dla Ciebie opiekuna.

02

Wybór finansowania

Przygotowaliśmy dla Ciebie dwie możliwości finansowania instalacji.

Na tym etapie dokonujesz wyboru, czy płatność będzie gotówką,

czy wybierasz pakiet abonamentowy.

03

Przygotowanie projektu

Zanim przejdziemy do montażu,

nasi specjaliści przygotują dla Ciebie projekt rozłożenia paneli.

Chcemy, abyś uzyskał maksymalną moc instalacji bez zacienień.

04

Instalacja

Po zatwierdzeniu projektu przechodzimy do działania.

Czas montażu instalacji jest zależny od jej wielkości.

Zazwyczaj trwa od 1 do 2 dni.

05

Wizja lokalna

Po około 2 tygodniach od instalacji paneli fotowoltaicznych,

Twój opiekun pojawi się ponownie.

Chcemy upewnić się, że instalacja działa poprawnie

i klient jest zadowolony z finalnego efektu naszej pracy.

06