575 009 210

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 • Ile energii wytwarzają panele fotowoltaiczne?

  Średnio roczne uzyski energii elektrycznej z instalacji PV z ostatnich lat dla obszaru Polski to około 1050 kWh rocznie z 1 kW.

 • Jaka jest żywotność instalacji?

  Żywotność instalacji fotowoltaicznej to około 40 lat. Najlepszym przykładem jest instalacja fotowoltaiczna zamontowana na Uniwersytecie w Odynburgu. Jest to jedna z najstarszych konstrukcji w Europie, której sprawność po upływie 35 lat, spadła o zaledwie 4%.

 • Czy instalacja fotowoltaiczna działa w pochmurne dni?

  Instalacja fotowoltaiczna działa przez 365 dni w roku, zależy to od stopnia nasłonecznienia, a co za tym idzie w pochmurne dni wydajność będzie mniejsza.

 • Jakiej mocy instalację powinienem zamontować?

  Na dobór instalacji fotowoltaicznej wpływa wiele czynników. Pierwszym z nich jest roczne zapotrzebowanie na energie elektryczną, kolejnym planowane inwestycje w dodatkowe urządzenia elektryczne. Ostatnim czynnikiem jest ilość energii oddawana Operatorowi Systemu Dystrybucji w zależności od wielkości instalacji. Dobieranie instalacji fotowoltaicznej bez wizji lokalnej i znajomości budynku przypomina diagnozowanie się na forach internetowych. Może być trafione, ale wcale nie musi. Najlepszym rozwiązaniem jest spotkanie się ze specjalistą.

Masz pytania? Zadzwoń do nas 575 009 210