575 009 210

 

OFERTA DLA

ROLNICTWA

Fotowoltaika dla rolnika

Prowadząc gospodarstwo rolne sam najlepiej wiesz, jak duże zapotrzebowanie na energię generuje automatyzacja procesów i działanie maszyn. Zdajesz sobie więc sprawę z ciągłego wzrostu cen energii w Polsce. Grupy taryfowe A, B i C najbardziej podrożały, a prognozy wciąż nie są optymistyczne - wkróce za prąd zapłacimy jeszcze więcej.


Niezależność jest bardzo ważna, dlatego wychodzimy z założenia, że najlepiej smakują warzywa ze swojej działki. Tak samo najlepiej sprawdza się prąd z własnej instalacji fotowoltaicznej. Panele fotowoltaiczne są w stanie produkować wydajnie prąd nawet do ok. 30 lat, zapewniając wydatki na podobnym poziomie. Dzięki temu wahania cen prądu nie będą dotyczyły Twojego gospodarstwa.
Jak możesz na tym skorzystać?


Wybuduj w swoim gospodarstwie instalację fotowoltaiczną i otrzymaj 25% ulgę inwestycyjną, udokumentowaną rachunkami.
Według art. 13 ustawy o podatku rolnym, płatnikom podatku rolnego przysługuje ulga inwestycyjna z tytułu wydatków poniesionych m.in. na:
urządzenia wykorzystywane do produkcji naturalnych źródeł energii (wiatru, spadku wód, biogazu, słońca) – pod warunkiem, że wydatki te nie zostały sfinansowane w całości lub w części z udziałem środków publicznych.
Ulga inwestycyjna w podatku rolnym przyznawana jest na wniosek podatnika po zakończeniu inwestycji. Polega ona na odliczeniu od należnego podatku rolnego od gruntów, kwoty w wysokości 25% udokumentowanych rachunkami nakładów inwestycyjnych.

 

Omówmy to na przykładzie konkretnych liczb.


W 2018 roku zainstalowano kompletną instalację fotowoltaiczną na dachu budynku gospodarczego. Instalacja o mocy 18 kWp składała się z 60 modułów mocy 300 Wp każdy. Instalacja kosztowała 99 000,00 zł, zostało to udokumentowane rachunkami. Ulga inwestycyjna w tym przypadku wynosi 25 % x 99 000,00 zł = 24 750,00 zł . Podatek rolny płacony przez rolnika corocznie za grunty położone w gminie, w której zrealizowana została inwestycja, wynosi około 2 000,0 zł rocznie. Obecnie rolnik ma do odliczenia kwotę 24 750,00 zł, co w praktyce oznacza zwolnienie z podatku rolnego na 12 lat! (24 750,0 zł / 2 000,00 = 12,37).

Jak to wszystko się odbywa krok po kroku?


Skontaktuj się z nami - to pierwszy krok do tego, aby obniżyć rachunki za energię. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą i umówi spotkanie.

Wizja lokalna - dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb i ocenimy możliowości finansowe. Przeprowadzimy także analizę profilu zużycia energii. Należy tak dobrać instalację, aby maksymalnie wykorzystać produkowaną energię na bieżące potrzeby energetyczne gospodarstwa.

Projekt instalacji wraz z ofertą - skoro wiemy już, ile energii wykorzystujesz w ciągu dnia, to pozwoli nam to na opracowanie oferty i projektu instalacji fotowoltaicznej.

Finansowanie i umowa - dopasujemy finansowanie do Twoich potrzeb (miesięczna rata kredytu lub leasingu będzie na poziomie dotychczasowych kosztów energii elektrycznej). Chętnie pomożemy również w uzyskaniu dofinasowania (jeśli w danym regionie są takie możliwości).

Po budowie i uruchomieniu instalacji przeprowadzamy odpowiednie szkolenie. Nasze urządzenia mają wbudowane moduły Wi-Fi, dzięki którym możesz kontrolować swoją instalację z dowolnego miejsca.

 

Gratulacje! Od teraz możesz produkować własną energię!

 

Energia odnawialna

Oszczędność dla Twojego gospodarstwa

Ekologiczne rolnictwo

Dzięki nam wiele gospodarstw zarówno domowych,

jak i rolnych produkuje własną energię ze słońca.

Ty też możesz!

 

Sprawdź nasze realizacje!

Przejdź