ZADZWOŃ 512 511 317

Zalety fotowoltaiki dla rolnika

By Angela Świercz — In Blog — 9 kwietnia 2019

09

Kwi
2019

Najczęściej słyszymy, jak energia słoneczna zasila nasze domy i powierzchnie biurowe. Czy zastanawiałeś się jednak nad wykorzystaniem fotowoltaiki dla rolnika? Zasilanie gospodarstw rolnych w energię elektryczną za pomocą paneli słonecznych może być bardzo korzystne. Sprawdź, jakie są zalety fotowoltaiki dla rolnika.

Zalety fotowoltaiki dla rolnika

Jedną z największych zalet fotowoltaiki dla rolnika, jest uniezależnienie się od zakładu energetycznego i zminimalizowanie rachunków za prąd. Gospodarstwa rolne zwykle zużywają dużo energii elektrycznej, które można porównać do zużycia prądu przez zakłady produkcyjne. Inwestując w panele słoneczne nie musisz martwić się wciąż rosnącymi rachunkami za prąd. Odpowiednio dobrana instalacja jest w stanie wyprodukować i zaopatrzyć Twoje gospodarstwo w całą niezbędną energię elektryczną. Dzięki uniezależnieniu energetycznemu rolnicy nie muszą przerywać swoich prac podczas awarii sieci w zakładzie energetycznym, co jest niewątpliwą zaletą fotowoltaiki.

Instalacja fotowoltaiczna jest również bardziej przyjazna dla środowiska i roślin, co pomaga przy produkcji zdrowej i ekologicznej żywności.

Należy również pamiętać, iż każdy rolnik wykonujący inwestycje ekologiczne, ma prawo odliczyć 25% od podatku gruntowego, co po raz kolejny daje korzyści z fotowoltaiki dla rolnika.

Będąc przy podatkach, rolnik płacący podatek VAT może w całości odliczyć inwestycję panele, zyskując tym samym kolejne 23%.

Sumując ulgi podatkowe należne rolnikom, inwestycja zwraca im się w 48% nie wspominając o oszczędnościach na rachunkach za prąd. Co więcej, gdy panele słoneczne wyprodukują więcej energii, niżeli potrzebujemy, zakład energetyczny ma obowiązek odkupić od rolnika wyprodukowane nadwyżki. Oznacza to, iż inwestując w panele słoneczne, rolnicy mogą nie tylko zaoszczędzić, ale i zarobić!

Gospodarstwa rolne coraz częściej szukają rozwiązań, które mogą pomóc im zwiększyć zyski. Uniezależnienie energetyczne i niższe rachunki za prąd, pozytywnie wpłyną na konkurencyjność cen za Twoje produkty. Inwestując w fotowoltaikę dodatkowo dbasz o jakość powietrza, stajesz się bardziej ekologiczny i podwyższasz wartość swojej nieruchomości. Jeżeli jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiczną, umów się z naszym specjalistą na darmowy audyt.